Ultima batalie pentru titlu intre Man City si Liverpool se da duminica

Iata am ajuns la finele acestui sezon de Premier League, iar situatia din clasament nu ne da posibilitatea de a numi campioana.Dupa 37 de etape titlul se mai joaca intre Liverpool si Manchester City, echipa lui Mourinho iesind din cursa pentru titlu in etapa precedenta, Chelsea reusind doar un rezultat de egalitate cu Norwich, scor final 0-0.

Ambele echipe tanjesc la maxim pentru titlul de campiona, Liverpool doreste sa stopeze o seceta care numara 24 de primaveri, iar City sa castige un alt titlu, dupa cel cucerit in 2012.In anul 2012 situatia la titlu era una aproape la fel cu cea de astazi, atunci cetatenii se duelau cu rivalii de moarte, Manchester United.Ca echipa lui Mancini(City), sa castige titlul ei trebuiau sa iasa victoriosi din ultima partida din campionat, contra celor de la QPR.Meciul s-a desfasurat in Manchester, unde finalul meciului a fost unul halucinant, oaspetii de atunci ii conduceau pe cetateni cu scorul de 2-1, pana in minutul 89.In acele momente titlul parea doar o iluzie pentru suporteri de pe ETIHAD Stedium, dat faptul pentru care la aceeasi ora Manchester United castiga partida contra celor de la Sunderland cu scorul de 1-0.

Asadar putine sperante pentru City de a castiga titlul, si multe speranate pentru United.Insa Manchester City reuseste intr-un final sa se impuna in fata lui QPR, golurile fiind marcate in minutele 89, respectiv 90+4, marcatori Dzeko, respectiv Kun Aguero(scor final 3-2).Si astfel City reuseste sa castige titlul dupa o pauza de 44 de ani.

Liverpool, chiar daca nu a mai castigat titlul de 24 de ani, ea se afla pe locul 2 privind numarul de titluri castigatem, ea fiind intrecuta de Manchester United.

Duminica de la ora 17:00 atat City cat si Liverpool isi vor disputa meciurile pe teren propriu.Ca Liverpool sa castige titlul, va trebui ca City sa piarda, cormoranii fiind obligati sa-si castige partida.

Manchester City VS West Ham

Liverpool VS Newcastle

5 comments on “Ultima batalie pentru titlu intre Man City si Liverpool se da duminica

1. hi!,I love your writing so much! share we communicate more approximately your post on AOL? I need an expert in this space to resolve my problem. Maybe that’s you! Looking forward to peer you. debeddkafbbf