Bayern 0-3 Real Madrid, prima repriza

In returul din  semifinala Champions League dintre Bayern Munchen si Real Madrid s-a conturat o prima repriza de vis pentru elevii lui Ancelotti.Realul a reusit sa inscrie 3 goluri in poarta lui Bayern, facand 4-0 la general si in proportie de 99 % se poate considera in finala Uefa Champions League.

Pana acum omul meciului este Sergio Ramos, acesta izbutind dubla in doar 5 minute, minutul 15, respectiv minutul 20.Bayern este de-a dreptul debusolata, negasind cheita de iesire pentru labirintul realizat de echipa spaniola.Pe lista marcatorilor s-a inscris si Ronaldo, acesta finalizand cu brio contraatacul iscat din propria jumatate de teren(minutul 30).

Momentan Bayern pentru a se califica trebuie sa mai inscrie 5 goluri, Realul beneficiind si de rezultatul din tur, unde a fost o victorie pentru  cu 1-0.