Sa fie oare anul lui Liverpool?!

Liverpool 4-0 TottenhamIn Premier League lupta la titlu incepe sa devina din ce in ce mai interesanta, unde incepand de ieri avem un nou lider-Liverpool.Echipa cormorana dupa mult timp de dezorientare, reuseste in acest an sa ia tutela tintarului din BIG  FOUR, si sa se pozitioneze pe prima pozitie, in detrimentul echipei lui Mourinho- Chelsea.

Ieri simpatizantii echipei de pe Anfield, cu adevarat au fost foarte satisfacuti, deoarece echipa lor a reusit sa o surclaseze pe echipa lui Chiriches, Tottenham, cu un 4-0 categoric, in care oaspetii de la Spurs au avut un joc de-a dreptul lamentabil.(VIDEO MECI)

Liverpool GoalIn ambele reprize, cormoranii au reusit sa inscrie cate doua goluri, unde primul gol a venit asa cum nu se poate mai “frumos”, in minutul 3 ,  printr-un autogol al fundasului Kaboul.Pe tot parcursul meciului a existat doar o singura echipa-Liverpool, aceasta impunandu-se din toate punctele de vedere, mai ales cand intalnesti o aparare atat de vulnerabila precum cea de la Tottenham(*fara Vlad Chiriches).

Tottenham umilintaAstfel Liverpool dupa aceasta victorie la scor, reuseste sa influenteze planurile contracandidatelor la titlu, mai ales a echipelor precum Chelsea sau Manchester City.

Liverpool titluIn opinia mea toti simpatizantii a unei echipe de fotbal din Anglia isi doresc sa castige titlul Liverpool, in cazul in care echipa lor favorita nu-l va castiga.

Sursa imagini:dailymail.co.uk