Realul defileaza cu Schalke.Chelsea, doar un egal

Azi s-au disputat  ultimele doua meciuri din optimele de finala din Champions League care au avut in centrul atentiei pe Real Madrid si Chelsea, ce au disputat deplasari in Germania, cu Schalke, respectiv in Turcia cu Galatasaray.A fost o seara spectaculoasa, in care am avut parte de mult fotbal, unde au iesit la rampa sclipirile fotbalistilor, ce si-au pus amprenta intr-un mod direct asupra jocului.

Schalke – Real Madrid (1-6)

VIDEO MECIReal Madrid a reusit cu Schalke sa faca scor, chiar sa reuseasca scorul sezonului de Champions League, castigand aceasta disputa cu un neverosibil 6-1(), in care marcatori echipei madrilene au fost atacantii acesteia, ce au reusit sa faca fiecare cate o dubla(Ronaldo, Bale, Benzema).

Singurul punct notabil pentru Schalke a fost reusita lui Huntelar din prelungiri, care a fost golul serii in Champions League.Dupa aceasta victorie Real Madrid se poate considera deja in sferturile Champions League, si care face un pas urias spre castigarea trofeului.

Galatasaray – Chelsea (1-1)                                                                                                                      video

Dupa ce toate echipele din Anglia nu au reusit sa castige niciun punct in acesta prima mansa din optimi, Chelsea a reusit astazi sa acumuleze primul punct pentru echipele engleze.Dupa o prima repriza in care Chelsea conducea echipa turca, si oarecum se vedea invingatoare la finalul meciului, s-a dovedit mai tarziu ca egalul este un rezultat mai mult decat echitabil, Galatasaray reusind sa egaleze situatia pe tabela.

Meciul s-a terminat cu un rezultat de egalitate 1-1, iar astfel lupta pentru accederea in sferturi se va juca in Anglia.