Oaspetii au castigat si de aceasta data

Aseara s-au disputat alte doua meciuri din optimele de finala  Champions League, Arsenal cu Bayern Munchen, respectiv Milan cu Atletico Madrid.Din punctul meu de vedere castigatoarele se cunosteau dinainte ca sa inceapa meciurile, insa pentru mine a fost o surpriza placuta sa vad ca in debutul meciului de la Londra, Arsenal o domina pe Bayern.Au fost cateva minute importante pentru Arsenal, in minutul 6-7  Ozil reuseste sa faca un artificiu tehnic in careul german  prin care scoate un penalti, si urmand in continuare   sa-l rateze. Dupa acest moment lucrurile au revenit la normal pentru Bayern, care a avut si dansa la un moment dat un penalti ratat, insa cu  toate acestea bavarezii au castigat cu scorul de 2-0 (VIDEO MECI), reusind un joc joarte bun in special in a doua repriza, unde uimitor, a avut o posesie de 85%, si un procentaj de 98% pase reusite.

In al doilea meci al serii, Milan prin surprinderea tuturor a avut o evolutie  foarte buna contra celor de la Madrid, unde echipa spaniola nu a contat atat de mult pe faza ofensiva, echipa care la final a avut castig de cauza, printr-un gol marcat in finalul meciului de catre Diego Costa si astfel Atletico Madrid s-a impus contra celor de la Milan cu scorul de 1-0(VIDEO MECI).In acest meci se poate spune ca Milan a avut ginion tinand cont de evolutia lor pe teren, in care ghinionul lor s-au numit “barele” si fenomenalul portar al celor de la Madrid, Curtois.

In aceasta seara meciurile de fotbal se continua, insa schimbam competitia, si ne vom indrepta spre disputele din 16-imile Europa League.